Φιλικό: Παρί Σαν Ζερμέν - Τόττεναμ 2-4 (vid)

Παρί και Τόττεναμ προσέφεραν πολύ θέαμα και όμορφα και... άσχημα γκολ, σε έναν χορταστικό φιλικό αγώνα. Ο Κρίστιαν Έρικσεν μας χάρισε ένα από τα πιο εντυπωσιακά στιγμιότυπα του pre-season.
Βαθμολογήστε αυτό το blog:
0
0 Σχόλια

Φιλικό: Μπάγιερν Μονάχου - Μίλαν 0-4 (vid)

​Με πολλά νέα πρόσωπα στην εντεκάδα της, η Μίλαν θύμισε κάτι από τα παλιά, εκμεταλευόμενη την κακή αμυντική λειτουγία της Μπάγιερν. Ο νεοαποκτηθείς Χακάν Τσαλχάνογλου και ο νεαρός Πάτρικ Κουτρόνε εντυπωσίασαν για τους "Ροσονέρι". Οι Βαυαροί είχαν σε καλή μέρα τον Ριμπερί, όμως Λεβαντόφσκι και Μούλερ δεν κατάφεραν να μετατρέψουν τις φάσεις σε γ...
Συνεχίστε την ανάγνωση
0
0 Σχόλια

Φιλικό: Τσέλσι - Άρσεναλ 3-0 (vid)

​Οι δύο ομάδες του Λονδίνου αναμετρήθηκαν στην Κίνα, με την Τσέλσι να δείχνει πιο έτοιμη για την έναρξη του πρωταθλήματος. Παρά τις απουσίες του Αζάρ και του Ντιέγκο Κόστα, οι "Μπλε" κατάφεραν να βρουν τα γκολ από τις "ρεζέρβες" τους, Γουίλιαν και Μπατσουαγί.
0
0 Σχόλια

Κύπελλο Συνομοσπονδιών: Χιλή - Γερμανία 0-1 (vid)

​Η ομάδα του Γιόακιμ Λεβ κατάφερε να κατακτήσει το κύπελλο συνομοσπονδιών με γκολ του Στιντλ, απέναντι σε μια Χιλή που το πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να σταματήσει την ποιότητα της νέας γενιάς του Γερμανικού ποδοσφαίρου.